Tak pisali o nas w Echu Dnia !

Najmłodsi pamiętają o seniorach

Uczniowie z tarnobrzeskiej Szkoły Podstawowej nr 7 w Światowy Dzień Seniora odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej oraz Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Tarnobrzegu zaprezentowały seniorom z Domu Pomocy Społecznej krótki spektakl artystyczny, opowiadający o barwach jesieni.

Specjalnie dla mieszkańców tych dwóch tarnobrzeskich placówek uczniowie z "zerówki” przygotowali krótkie przedstawienie, opowiadające o barwach jesieni.

- To już jest taka nasza tradycja. Myślę, że choćby w tak symboliczny sposób, jakim jest krótki występ artystyczny możemy umilić starszym osobom pobyt w placówce opieki społecznej oraz ich życiową jesień. Uśmiech dzieci to taki mały promyk nadziei dla starszych osób - opowiada Maria Żyła, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Tarnobrzegu.

- Dla osób starszych tego typu spotkania są bardzo ważne i zawsze sprawiają naszym mieszkańcom dużo radości - tłumaczy Maria Wrzos, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu.

Zarówno seniorzy z Domu Pomocy Społecznej, jak i Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego po występie małych artystów prosili o bis.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.